Pár slov o našich domech GEBAS domy je společnost, která dodává typové i individuální rodinné domy včetně varianty domu na klíč, a to v architektuře pasivních nebo nízkoenergetických provedení dle české TNI 730329.
Výrazným rysem našich domů jsou velké prosklené plochy, které jsou řešeny jako jedna centrální místnost. Při dodržení orientace domu je díky těmto plochám dosáhnout v zimě obrovského teplotního zisku.
V naší nabídce najdete jednopodlažní i dvoupodlažní rodinné typové domy, u kterých ušetříte řádově stovky tisíc korun za projektovou přípravu. U typových domů vám zajistíme dokumentaci ke stavebnímu povolení v několika dnech.
Dodáváme také individuální zakázkově připravené domy. U těchto individuálních domů je potřeba počítat řádově se tří měsíční projektovou přípravou.

GEBAS domy

Chcete li investovat do svého nového bydlení, máte možnost si pořídit běžný dům, který v následujících letech bude stále rychleji a výrazněji ztrácet svou hodnotu, nebo máte možnost si za stejnou cenu pořídit nízkoenergetický nebo pasivní dům. Nízkoenergetické domy doporučujeme klientům pouze v případech pozemků, kde realizace pasivního domu je technicky problematická. Poslední možností s ohledem na cenu realizace domu je možnost realizace v klasickém provedení a standardu s tím že bude provedena technologická příprava pro možnost v budoucnu dům posunout do nízkoenergetického nebo pasivního standardu.
Hlavním důvodem proč si pořídit pasivní nebo nízkoenergetický dům jsou úspory v řádech miliónů korun. Pasivní nebo nízkoenergetický dům vám na úsporách nákladů na energie pro vytápění a ohřev vody, a díky špičkovým materiálům ze kterých je postaven, přinese po 20 letech oproti běžným domům až 2 mil. Kč
Dům je projektován konstrukčně a materiálově tak, aby jeho životnost obstála minimálně po 5 generací, což vyjádřeno v letech, je až 150 let. Matematika úspor je pak velice jednoduchá. Můžete si koupit běžný dům a 30 let šetřit na jeho následnou nákladnou rekonstrukci, nebo můžete investovat do domu od nás, který vám za 30 let umožní si pořídit díky úsporám další dům ať už pro vás nebo pro členy vaší rodiny, nebo peníze investovat dle vašich potřeb.


Architektura GEBAS domů

Mladistvým návrhem našich domů se snažíme přinést na trh domy soudobého moderního designu za příjemnou cenu. Zajímavostí našich domů je kompaktní architektura, která souvisí s energetickými nároky na pasivní či nízkoenergetické stavby. Důležitým rysem našich domů jsou navržené velkorysé prosklené plochy, které dosahují okolo 40m2 a které obstojí i pro větší společenská či rodinná setkání.


Komfort bydlení v GEBAS domech

Komfort bydlení v našich domech Jednoduše můžeme naše domy charakterizovat unikátním mikroklimatem, který je tvořen neustálým přísunem čerstvého vzduchu, konstrukcemi a materiály zabraňujícími vzniku plísní, vysoce prosvětleným interiérem, stabilní vlhkostí a maximálním tepelným komfortem. Rádi vás provedeme nějakým z našich realizovaných domů.
Opravdu důležitým aspektem našich staveb je důraz na použití zdravotně nezávadných materiálů bez formaldehydu a otevřené konstrukce, která slouží jako důležitá prevence vzniku plísní. Plísně jsou dnes fatální problém všech současných staveb v EU včetně ČR.
Ke komfortu bydlení také patří technologie inteligentního řízení celého domu nebo jeho části.


Kvalita GEBAS domů

Kvalita našich rodinných domů V první řadě to jsou vysoce kvalitní materiály – např. minerální izolace, difúzně otevřené nebo uzavřené větrané konstrukce využívající membránu, odhlučněná kanalizace, vysokotlaké rozvody vody, zasklení izolačním trojsklem, které filtruje UV záření další. V druhé řadě vám tyto materiály zaručují nízké náklady na údržbu, což přispívá ke kvalitě života v těchto domech.
Stavba probíhá pouze na základě odsouhlaseného realizačního projektu, má stanovené kritické body, které podléhají 100% dozoru. Každá stavba má propracovaný systém kontroly kvality v několika úrovních pod dozorem stavebního dozoru a architekta projektu.
K našim domům je možné si zřídit garanční servis, a pravidelnými kontrolními prohlídkami si tak prodloužit záruku na dům jako celek.


Pár slov k přípravě GEBAS domů

Pár slov k přípravě nového rodinného domu V nabídce našich domů můžete najít jednopodlažní i dvoupodlažní typové domy, u kterých ušetříte řádově stovky tisíc korun za projektovou přípravu. U typových domů vám připravíme dokumentaci pro stavební povolení do 20 dnů včetně osazení domu na pozemku a připojení na technickou infrastrukturu.
V průběhu vyřizování stavebního povolení s naším projektovým manažerem vám můžeme zpracovat detailní návrh interiéru, tak abychom mohli vybrat jednotlivé materiály použité v interiéru domu jako podlahy, dveře, okna, malby, obklady, dlažby, sanita, vestavěné skříně a stěny a v poslední vybavení typovým a atypickým nábytkem.
Můžeme vám také dodat individuálně řešené rodinné domy, jak můžete vidět v sekci reference – rodinné domy. U individuálních domů je nutné počítat s cca. 3 měsíci projektových příprav.